Vstupné vyšetrenie a konzultácia u proktológa

Kladieme veľký dôraz na individuálny a diskrétny prístup. Návšteva proktológa môže byť stresujúca, čo si v našom centre uvedomujeme a preto sa snažíme k pacientom pristupovať v maximálnej miere empaticky a citlivo. Vaša dôvera je pre nás dôležitá a zaväzujúca.

Vstupné vyšetrenie spočíva v dôvernom rozhovore pacienta s lekárom a objasnením jeho ťažkostí a príznakov. Rozhovor, alebo tiež anamnéza, je prvá a veľmi dôležitá časť potrebná pre určenie správnej diagnózy.

Samotné vyšetrenie je bezbolestné s minimálnym diskomfortom pre pacienta.

Vyšetrenie prebieha na lôžku, zvyčajne na ľavom boku pomocou inšpekcie, palpácie a inštrumentária. Vyšetrenie začína inšpekciou perianálnej oblasti. Už v tejto fáze vyšetrenia je možné odhaliť príčiny svrbenia, výrastkov poprípade bolestí v oblasti análneho otvoru.
Ďalej nasleduje anoskopia, čo je vyšetrenie análneho kanála a konca konečníka so zameraním na trhlinu,  hemoroidálne ochorenie, polypy análneho kanála či zápal.

Následne, v indikovaných prípadoch, lekár pokračuje vo vyšetrení videorektoskopiou (špeciálnou optickou jednotkou) s inštrumentárnym vyšetrením konečníka do maximálnej hĺbky 15 cm od análneho otvoru a s možnosťou odhalenia nezhubných, ale i zhubných ochorení konečníka.

Obraz zo špeciálnej optickej jednotky môže pacient sledovať na veľkom monitore. Lekár detailne vysvetlí a ukáže podstatu jeho problému a navrhne pacientovi možnosti riešenia.

Našou nepopierateľnou výhodou je diagnostikovanie a riešenie ochorení hrubého čreva a konečníka v spolupráci s gastroenterologickým tímom špičkových odborníkov a farmakológom.

Ako sa pripraviť na prvé vyšetrenie u proktológa?

Príprava na vstupné vyšetrenie k nášmu proktológovi vôbec nie je zložitá.

Pred prvou návštevou proktologickej ambulancie je potrebné, aby si každý pacient aplikoval do konečníka glycerínové čapíky, ktoré možno poznáte aj pod názvom glycerínové čípky. Tie sú k dispozícii v každej lekárni a sú voľnopredajné, čo znamená, že pacient na ich kúpu nepotrebuje ani recept od lekára.

Postup prípravy pred vyšetrením je nasledovný:

  1. Večer pred plánovaným vyšetrením si zaveďte do konečníka 2 ks glycerínových čapíkov.
  2. V deň vyšetrenia, približne 2-3 hodiny pred termínom plánovaného vyšetrenia, si zaveďte do konečníka ďalšie 2 ks glycerínových čapíkov.

Po aplikácii glycerínových čapíkov sa ich pôsobenie prejaví do 10 až 30 minút vyprázdnením stolice.

Na vyšetrenie u proktológa nie je potrebné mať písomné odporúčanie, resp. výmenný lístok od všeobecného lekára!


Nebojte sa a navštívte nás! Prevencia je najlepšia liečba!

Služby

Krvácate z konečníka? Trápia Vás hemoroidy? Análna trhlina? Nežiadúce výrastky v okolí análneho otvoru alebo máte iný problém s konečníkom?
Liečba análnej fistuly
Análna píšťala (análna fistula) je malý tunel, ktorý sa môže vytvoriť pod kožou v okolí konečníka. Ak sa jeho prirodzené žľazy infikujú, fistula ich pospája a vyústi cez kožu v...
Liečba pilonidálneho sínusu
Pilonidálny sínus je benígne ochorenie s výskytom 26 prípadov na 100 000 obyvateľov. Ochorenie sa vyskytuje v sacrococcygeálnej oblasti a postihuje väčšinov mužov, najčastejšie medzi 15. a 35. rokom života....
Liečba análneho svrbenia
Svrbenie v oblasti análneho otvoru je spôsobené podráždením kože okolo análneho otvoru.Je to nepríjemný, obmedzujúci problém, ktorý až v 75 % prípadoch spôsobuje iné ochorenie v oblasti análneho kanála alebo konečníka. Vtedy hovoríme...
Liečba perianálnej trombózy
K vzniku perianálnej trombózy dochádza vtedy, keď sa na vonkajšom hemoroidnom uzle vytvorí zrazenina. Ide o náhle zhoršenie inak „neškodných“ vonkajších hemoroidálnych uzlov. Prejaví sa náhlou bolesťou v oblasti análneho otvoru,...
Liečba (odstránenie) perianálnych bradavíc
Anogenitálne bradavice alebo tiež condylomata sú infekčné, vírusové, ochorenie benígneho, nezhubného charakteru. Spôsobuje ho papilomavirus /HPV/, ktorý sa prenáša priamym kontaktom a je považovaný za sexuálne prenosné ochorenie. Postihujú často i oblasť...
ZOZNÁMTE SA

Personál
nášho centra

Personál nášho centra je tímom vysoko špecializovaných profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami a ľudským prístupom založenom na individuálnom posudzovaní každého pacienta.

Žiadny personál sa nenašiel

Objednajte sa

Objednajte sa k nám na vyšetrenie.

V prípade akýchkoľvek nejasností nás kontaktuje
emailom na info@assiduo.sk alebo telefonicky
na tel. čísle +421 2 381 085 11.

Referencie pacientov

Potrebujem poradiť