Liečba perianálnej trombózy

K vzniku perianálnej trombózy dochádza vtedy, keď sa na vonkajšom hemoroidnom uzle vytvorí zrazenina. Ide o náhle zhoršenie inak „neškodných“ vonkajších hemoroidálnych uzlov. Prejaví sa náhlou bolesťou v oblasti análneho otvoru, opuchom, zatvrdnutím, začervenaním až fialovým nádychom vonkajšieho uzla veľkosti hrachu alebo až hrozna. Trombóza môže postihnúť naraz viacero uzlov.

Bolesť je spôsobená stimuláciou početných nervových zakončení kože okolo análneho otvoru.
Pri ignorovaní problému môže dôjsť k výraznejšiemu krvácaniu z uzla, ba až odumretiu drobných okrskov kože okolo análneho otvoru s dlhodobým hojením a diskomfortom pre pacienta.

Samozrejme, aj iné ochorenia perianálnej oblasti môžu spôsobiť podobné ťažkosti. Hlavne treba myslieť na zápalové ochorenia, ktoré sú väčšinou sprevádzané teplotami a triaškami s pozvoľnejším nástupom. Perzistujúce zdurenie okolo análneho otvoru určite vyžaduje pozornosť.

Dlhodobé neriešenie problému môže viesť k pretrvávaniu zdurenia, k vzniku perianálnych duplikatúr s chronickým dráždením. Veľmi často sa za vonkajšími hemoroidmi skrývajú vnútorné hemoroidálne uzly, pri riešení ktorých by sa predišlo vzniku bolestivého stavu.

Pri vzniku uvedených príznakov je preto vhodné navštíviť naše centrum za účelom dôkladnej diagnostiky s navrhnutím individuálneho riešenia.

Navštíviť proktológa je potrebné kedykoľvek v priebehu ťažkostí.
Ak máme možnosť riešiť problém počas prvých dní od vzniku príznakov, vieme odstrániť zrazeninu s bezprostrednou úľavou od ťažkostí pri  minimalizácii komplikácii a zabezpečiť rýchlu rekonvalescenciu. Všetko prebieha ambulantnou cestou pomocou najnovších prístrojov ovládaných skúsenosťami našich odborníkov s využitím rádiofrekvencie.

Služby

Krvácate z konečníka? Trápia Vás hemoroidy? Análna trhlina? Nežiadúce výrastky v okolí análneho otvoru alebo máte iný problém s konečníkom?
Liečba análnej fistuly
Análna píšťala (análna fistula) je malý tunel, ktorý sa môže vytvoriť pod kožou v okolí konečníka. Ak sa jeho prirodzené žľazy infikujú, fistula ich pospája a vyústi cez kožu v...
Liečba pilonidálneho sínusu
Pilonidálny sínus je benígne ochorenie s výskytom 26 prípadov na 100 000 obyvateľov. Ochorenie sa vyskytuje v sacrococcygeálnej oblasti a postihuje väčšinov mužov, najčastejšie medzi 15. a 35. rokom života....
Liečba análneho svrbenia
Svrbenie v oblasti análneho otvoru je spôsobené podráždením kože okolo análneho otvoru.Je to nepríjemný, obmedzujúci problém, ktorý až v 75 % prípadoch spôsobuje iné ochorenie v oblasti análneho kanála alebo konečníka. Vtedy hovoríme...
Liečba perianálnej trombózy
K vzniku perianálnej trombózy dochádza vtedy, keď sa na vonkajšom hemoroidnom uzle vytvorí zrazenina. Ide o náhle zhoršenie inak „neškodných“ vonkajších hemoroidálnych uzlov. Prejaví sa náhlou bolesťou v oblasti análneho otvoru,...
Liečba (odstránenie) perianálnych bradavíc
Anogenitálne bradavice alebo tiež condylomata sú infekčné, vírusové, ochorenie benígneho, nezhubného charakteru. Spôsobuje ho papilomavirus /HPV/, ktorý sa prenáša priamym kontaktom a je považovaný za sexuálne prenosné ochorenie. Postihujú často i oblasť...
ZOZNÁMTE SA

Personál
nášho centra

Personál nášho centra je tímom vysoko špecializovaných profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami a ľudským prístupom založenom na individuálnom posudzovaní každého pacienta.

Žiadny personál sa nenašiel

Objednajte sa

Objednajte sa k nám na vyšetrenie.

V prípade akýchkoľvek nejasností nás kontaktuje
emailom na info@assiduo.sk alebo telefonicky
na tel. čísle +421 2 381 085 11.

Referencie pacientov

Potrebujem poradiť