Echokardiografické
vyšetrenie

Kto sme?

V našej kardiologickej ambulancii sa špecializujeme najmä na echokardiografické vyšetrenia. Tie sú realizované pomocou jedného z najmodernejších prístrojov od renomovaného výrobcu na slovenskom trhu. Máme k dispozícií renomovaných odborníkov, konkrétne echokardiografické vyšetrenie absolvujete u skvelého odborníka s dlhoročnou praxou v odbore kardiológia a interné lekárstvo, MUDr. Branislava Tomašoviča. Sme tu pre Vás, aby sme Vám poskytli vysoko kvalitnú starostlivosť a informovali Vás o stave Vášho srdca.


Čo robíme?

Echokardiografické vyšetrenie, známe aj ako ECHO alebo
echokardiografia, je špecializovaná diagnostická metóda v oblasti kardiológie.
Ultrazvukové vyšetrenie srdca je metódou, ktorá poskytuje zobrazenie srdca v pohybe a umožňuje presnú evaluáciu jeho funkčnosti, schopnosti pumpovať krv a meranie jeho rozmerov. Okrem toho je vďaka tomuto vyšetreniu možné kontrolovať stav a funkčnosť chlopní srdca.

Využitím ultrazvukových vĺn sa vytvára obraz srdca bez akejkoľvek bolesti alebo potreby odobratia krvi. Táto metóda nám umožňuje detailne preskúmať všetky časti srdca, skontrolovať ich pohyblivosť a hrúbku srdcovej steny, zobraziť chlopne v pohybe a poskytuje aj informácie o ich veľkosti a štruktúre.

Príprava na echokardiologické vyšetrenie je jednoduchá a
nevyžaduje si žiadne špeciálne opatrenia.


Vyšetrenie sa odporúča hlavne v prípadoch:

• prevencie alebo monitorovania vlastného zdravotného stavu,
• po infarkte,
• pri podozrení na hypertrofiu, teda zväčšenie srdca,
• pri zápaloch srdcových blán – endokarditída,
• pri nedomykavosti chlopní a iných súvisiacich stavoch,

Zároveň je vyšetrenie veľmi významné ako preventívne vyšetrenie pre športovcov, aktívnych jednotlivcov a ľudí, ktorí majú záujem o monitorovanie svojho zdravotného stavu.

ZOZNÁMTE SA

Personál
nášho centra

Personál nášho centra je tímom vysoko špecializovaných profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami a ľudským prístupom založenom na individuálnom posudzovaní každého pacienta.

Žiadny personál sa nenašiel
ZOZNÁMTE SA

Personál
nášho centra

Personál nášho centra je tímom vysoko špecializovaných profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami a ľudským prístupom založenom na individuálnom posudzovaní každého pacienta.

MUDr. Branislav Tomašovič

MUDr. Branislav Tomašovič

Kardiológ a internista

Objednajte sa

Objednajte sa k nám na vyšetrenie.


V prípade akýchkoľvek nejasností nás kontaktuje
emailom na info@duoclinic.sk alebo telefonicky
na tel. čísle 0905 500 150.

Referencie pacientov

Potrebujem poradiť