Odstránenie análnych polypov

Análne polypy sú nezhubné nádory análneho kanála vychádzajúce zo sliznice. Môžu byť tzv. prisadnuté alebo na stopke rôznej dĺžky a veľkosti. Veľakrát sú vedľajším nálezom pri inštrumentálnom vyšetrení hrubého čreva alebo konečníka.
Pri neodbornom vyšetrení môžu byť zamieňané za pokročilú formu hemoroidálneho ochorenia alebo si ho môžu pomýliťaj v dôsledku zmien pri dlhotrvajúcej, chronickej trhline.

Príznaky, ktoré sú spojené s análnymi polypmi, sú:

  • svrbenie,
  • hlienový výtok,
  • krvácanie,
  • vybiehanie von z análneho otvoru pri stolici,
  • urgencie, nutkanie na stolicu.

Dôležité je odlíšenie polypov od zhubných nádorov konečníka a začiatku análneho kanála.
Ak máte podozrenie na análny polyp, neváhajte a navštívte nášho špecialistu, ktorý Vám odoberie vzorky na histologické vyšetrenie. Bude potrebné aj vyšetrenie celého hrubého čreva, ktoré pomôže pri odhalení možných polypov na sliznici hrubého čreva a konečníka.

Naše centrum, ako jedno z mála pracovísk, poskytuje v problematike análnych polypov komplexnú starostlivosť. Náš tím špičkových gastroenterológov Vám v spolupráci s proktológom individuálne navrhne diagnostický proces a liečbu, bez nutnosti návštevy ďalšieho odborníka.

Máme dlhoročné skúsenosti s riešením análnych polypov, preto môžete mať dôveru v to, že sa u nás zveríte do najlepších rúk odborníkov.

Pri odstraňovaní polypov análneho kanála pristupujeme k pacientom individuálne, v závislosti od nálezu pri vyšetrení. Pri bežných polypoch postupujeme bezbolestne a bez nutnosti akejkoľvek anestézie či hospitalizácie.

Sme pripravení odpovedať na všetky Vaše otázky.

Služby

Krvácate z konečníka? Trápia Vás hemoroidy? Análna trhlina? Nežiadúce výrastky v okolí análneho otvoru alebo máte iný problém s konečníkom?
Liečba análnej fistuly
Análna píšťala (análna fistula) je malý tunel, ktorý sa môže vytvoriť pod kožou v okolí konečníka. Ak sa jeho prirodzené žľazy infikujú, fistula ich pospája a vyústi cez kožu v...
Liečba pilonidálneho sínusu
Pilonidálny sínus je benígne ochorenie s výskytom 26 prípadov na 100 000 obyvateľov. Ochorenie sa vyskytuje v sacrococcygeálnej oblasti a postihuje väčšinov mužov, najčastejšie medzi 15. a 35. rokom života....
Liečba análneho svrbenia
Svrbenie v oblasti análneho otvoru je spôsobené podráždením kože okolo análneho otvoru.Je to nepríjemný, obmedzujúci problém, ktorý až v 75 % prípadoch spôsobuje iné ochorenie v oblasti análneho kanála alebo konečníka. Vtedy hovoríme...
Liečba perianálnej trombózy
K vzniku perianálnej trombózy dochádza vtedy, keď sa na vonkajšom hemoroidnom uzle vytvorí zrazenina. Ide o náhle zhoršenie inak „neškodných“ vonkajších hemoroidálnych uzlov. Prejaví sa náhlou bolesťou v oblasti análneho otvoru,...
Liečba (odstránenie) perianálnych bradavíc
Anogenitálne bradavice alebo tiež condylomata sú infekčné, vírusové, ochorenie benígneho, nezhubného charakteru. Spôsobuje ho papilomavirus /HPV/, ktorý sa prenáša priamym kontaktom a je považovaný za sexuálne prenosné ochorenie. Postihujú často i oblasť...
ZOZNÁMTE SA

Personál
nášho centra

Personál nášho centra je tímom vysoko špecializovaných profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami a ľudským prístupom založenom na individuálnom posudzovaní každého pacienta.

Žiadny personál sa nenašiel

Objednajte sa

Objednajte sa k nám na vyšetrenie.

V prípade akýchkoľvek nejasností nás kontaktuje
emailom na info@assiduo.sk alebo telefonicky
na tel. čísle +421 2 381 085 11.

Referencie pacientov

Potrebujem poradiť