Liečba análnych duplikatúr

Análne duplikatúry znamenajú nahromadenie voľnej kože okolo análneho otvoru. U pacientov sa vyskytujú sa veľmi často a takmer vždy sú benígne (neškodné). Obyčajne si ich pacienti zamieňajú za hemoroidy. Análna duplikatúra môže byť jedna, dve alebo v niektorých prípadoch ich môže byť niekoľko, cirkulárne usporiadaných okolo celého análneho otvoru.

Často sú takzvaným „nevinným okoloidúcim“ popri inom prebiehajúcom ochorení v oblasti análneho kanála a konečníka.

Vyskytujú sa súbežne s hemoroidálnym ochorením,pri zmenšení alebo tiež regresii vonkajších hemoroidálnych uzlov. Pôvodne napnutá koža ostáva voľná a zmnožená. Taktiež môžu vzniknúť po prekonanej perianálnej trombóze, čiže zrazenine vo vonkajšom hemoroidálnom uzle.

Môžu byť i prejavom análnej trhliny- pri dlhotrvajúcom priebehu ochorenia organizmus vytvára nadbytočné tkanivá okolo análneho otvoru. V tomto prípade bývajú bolestivé hlavne pri vyprázdňovaní.

Chronické dráždenie z regulárneho hlienovitého výtoku z análneho kanála môže tiež viesť k tvorbe kožných duplikatúr. Dôkladná diagnostika so zameraním na odhalenie primárnej príčiny v mnohých prípadoch vedie k zmierneniu uvedeného.

Raritne môžu byť duplikatúry asociované i s Crohnovou chorobou, konkrétne s jej perianálnou formou.

Liečba


Liečba začína v prvom rade precíznou diagnostikou a spočíva v odhalení možných príčin vzniku duplikatúr. Preto sú u proktológa veľmi dôležité skúsenosti s ochoreniami análneho kanála, konečníka a perianálnej oblasti. Len v takomto prípade môže byť liečba účinná, a nie zbytočná, dokonca priam až škodlivá.

Pri trhline len samotné odstránenie duplikatúry a neriešenie trhliny ako takej vedie len k prehĺbeniu bolestí a v konečnom dôsledku k opätovnému vytvoreniu tkaniva.

Pri Crohnovej chorobe môže dokonca jej odstránenie viesť ku „katastrofe“ so vznikom nehojaceho sa defektu a zhoršeniu celkového stavu.

Náš tím má skúsenosti a vedomosti, ktoré Vám zabezpečia aby bola liečba cielená, nie zbytočná alebo dokonca pre pacienta škodlivá.

Odstránenie duplikatúr realizujeme ambulantne pomocou rádiofrekvencie /mäkký laser/ v lokálnej anestézii, a tak je zákrok bezbolestný. Rádiofrekvencia je moderná metóda, ktorá je šetrná k tkanivám, bez ich zbytočnej deštrukcie, s rýchlym nástupom hojenia a rekonvalescencie.
Nedovoľte, aby dlhodobé dráždenie z prítomných duplikatúr zhoršovalo kvalitu Vášho života a navštívte nášho proktológa.

Služby

Krvácate z konečníka? Trápia Vás hemoroidy? Análna trhlina? Nežiadúce výrastky v okolí análneho otvoru alebo máte iný problém s konečníkom?
Liečba análnej fistuly
Análna píšťala (análna fistula) je malý tunel, ktorý sa môže vytvoriť pod kožou v okolí konečníka. Ak sa jeho prirodzené žľazy infikujú, fistula ich pospája a vyústi cez kožu v...
Liečba pilonidálneho sínusu
Pilonidálny sínus je benígne ochorenie s výskytom 26 prípadov na 100 000 obyvateľov. Ochorenie sa vyskytuje v sacrococcygeálnej oblasti a postihuje väčšinov mužov, najčastejšie medzi 15. a 35. rokom života....
Liečba análneho svrbenia
Svrbenie v oblasti análneho otvoru je spôsobené podráždením kože okolo análneho otvoru.Je to nepríjemný, obmedzujúci problém, ktorý až v 75 % prípadoch spôsobuje iné ochorenie v oblasti análneho kanála alebo konečníka. Vtedy hovoríme...
Liečba perianálnej trombózy
K vzniku perianálnej trombózy dochádza vtedy, keď sa na vonkajšom hemoroidnom uzle vytvorí zrazenina. Ide o náhle zhoršenie inak „neškodných“ vonkajších hemoroidálnych uzlov. Prejaví sa náhlou bolesťou v oblasti análneho otvoru,...
Liečba (odstránenie) perianálnych bradavíc
Anogenitálne bradavice alebo tiež condylomata sú infekčné, vírusové, ochorenie benígneho, nezhubného charakteru. Spôsobuje ho papilomavirus /HPV/, ktorý sa prenáša priamym kontaktom a je považovaný za sexuálne prenosné ochorenie. Postihujú často i oblasť...
ZOZNÁMTE SA

Personál
nášho centra

Personál nášho centra je tímom vysoko špecializovaných profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami a ľudským prístupom založenom na individuálnom posudzovaní každého pacienta.

Žiadny personál sa nenašiel

Objednajte sa

Objednajte sa k nám na vyšetrenie.

V prípade akýchkoľvek nejasností nás kontaktuje
emailom na info@assiduo.sk alebo telefonicky
na tel. čísle +421 2 381 085 11.

Referencie pacientov

Potrebujem poradiť